NEO EPS Sandviç Panel
NEO EPS Sandviç Panel
NEO EPS Sandviç Panel

NEO EPS SANDVİÇ PANEL

NEO EPS Sandviç paneller gıda tüzüğüne uygun, sağlığa zararsız, hafif, yüksek mukavemetli ve ısı yalıtım özelliği çok yüksek sandviç panellerdir. EPS Sandviç paneller CFC gazı içermediğinden dolayı yangın anında en güvenli sandviç panel grubu içerisindedir. Isı yalıtımı için dolgu malzemesi olarak NEO EPS yani karbon katkılı strafor köpük, dış katman olarak da boyalı galvaniz sac kullanılmaktadır. 

 

NEO EPS içerisindeki boşluklar, özel olarak tasarlanmış olup, elektrik tesisat altyapısını oluşturmanın yanında, duvarın ses yalıtım kabiliyetini de daha yukarılara taşımaktadır. Hafifliği, son derece hızlı montaj edilebilmesi, ses ve ısı yalıtımını aynı anda sağlayabilmesi ve esnemeyen yapısı (montaj sonrasında tüm duvar satıhı bir bütün haline gelmektedir) ile yapılarda yoğun olarak tercih edilmektedir.

Diğer bir adı da NEO METAL SIP PANEL ya da HAFİF ÇELİK PANEL olan NEO EPS sandviç panelleri daha çok prefabrik konut yapımı sektöründe yoğun ilgi görmektedir. Çünkü NEO EPS sandviç panellerimizin montajı esnasında herhangi bir ek taşıyıcı malzemeye ihtiyaç duyulmamaktadır. EPS sandviç panelleri birbirlerine geçme sistemli olarak şirketimiz tarafından özel olarak tasarlandığından dolayı ekonomik olarak ev yapımına en uygun malzemedir. 

Montaj sırasında EPS Sandviç Panellerinin altına galvaniz U profil konularak paneller bu profillerin içerisinde oturtulur ve profillere vidalanırlar. Aynı şekilde duvarların dış köşesine ve birleşim yerlerine de U Profil konulur ve vidalanır. Daha sonra EPS Sandviç panellerinin üst tarafından yine aynı şekilde U profil montajı yapılarak duvar montajı bitirilmiş olur. Elde edilden sistem monokok dizayn özelliğine sahip olup depremde en güvenli yapı konstrüksiyonu elde edilmiş olur. EPS Sandviç panellerinin aynı zamanda çok hafif olması nedeniyle zemine gelen yükler minimuma indirildiği için temel imalatlarında çok büyük tasarruf edilir.

Standart galvaniz sac kalınlığımız 0.45-0.50 mm. arasındadır ve RAL 9002 beyaz renktedir.


Standart duvar kalınlığımız 10cm olup, talep edilmesi halinde 6 cm. ile 20 cm. arasında üretilebilmektedir.


Standart duvar eni 113 cm.’dir.


Standart duvar uzunluğu 250 cm.’dir. Proje bazında 650 cm.'ye kadar özel boy üretilebilmektedir.


Panellerin ortalama kalınlık toleransı : +- 1mm ‘dir.