Betopan Prefabrik Ev Kurulumu
Fibercement Hazır Duvar 7.png
Fibercement Hazır Duvar 9.png
Fibercement Hazır Duvar 8.png

FIBERCEMENT - BETOPAN HAZIR DUVAR PANELLERİ

Kısaca ‘’elyaf takviyeli çimento levha’’ olarak tanımlanabilecek fibercement levhalar, içerik olarak doğal elyaf, mikronize edilmiş silika ve çimento ile hazırlanan hammaddenin özel bir makinada levhalar haline getirilmesi ve daha sonra otoklavlanması ile elde edilir.

Gelişen teknolojiye paralel olarak klasik yapı elemanlarının yanı sıra muhtelif yapı elemanları da yapı sektöründe yerini almaya başlamıştır. Yirminci yüzyılın başlarında Avusturya asıllı Hatschek tarafından geliştirilen ve kendi adıyla anılan bir yöntemle üretilmeye başlayan levhalar yüz yıla yakın bir süre pek çok uygulama alanında yaygın olarak kullanıldı. 1990′ lı yıllarda yapılan çalışmalar sonunda günümüzde fibercement levha denildiğinde ilk akla gelen ürün olan selüloz elyafı ile takviye edilmiş çimentolu levhalar geliştirilmiştir. Çatı malzemesi olarak üretilen levhaların haricinde sadece selüloz elyafı kullanılarak ve otoklavlı yöntemle üretilmekte olan fibercement levhalar özellikle iç ve dış cephe kaplama malzemesi olarak kullanılmak üzere düz levha formunda ve farklı yüzey görünümüne sahip olarak pazara sunulmaya başlanmıştır.

Fibercement hem iç, hem de dış cephe kaplama malzemesi olarak kul­lanılan bir üründür. Dış cepheyi olumsuz hava koşullarından korurken, bir yandan da göze hitap eden giydirme cephe ve yüzey kaplama ürünüdür. Fibercement ürünler çimento bazlı, elastiklik için cam elyafı takviyesiyle yüksek yoğunlukta preslenmiş çimento yonga levhadır. Desenli ve düz olmak üzere çeşitleri mevcuttur aynı zamanda farklı kalınlıklarda ve boylarda üretilir istenilen ebatlarda kesilerek montajı hızlı bir şekilde yapılır.

Prefabrik ya da betonarme her türlü binanın dış ve iç cephe duvar kaplamaları, sandviç panel şeklinde ara bölme duvarları ve seperatörler, her türlü tavan ve ara kat şase kaplamaları, çatı altı kaplamaları, her türlü prefabrik bina ve çelik konstrüksiyon yapı elamanlarının uygulamasında fibercement kullanılmaktadır.

Duvar kaplamalarından, bahçe duvarlarına kadar yapıların her yerinde kullanılabilen fibercement iç ve dış cephe kaplama levhaları; fiyat avantajı, dayanıklılığı ve yanmaz özellikleri dolayısıyla inşaat firmalarından, mimarlara, toptancılardan, son tüketicilere kadar herkesin kullandığı bir malzemedir.

Fibercement uygulama detaylarının kolaylığı, geniş ürün yelpazesiyle yapıların ömrünü uzatan, bakım gerektirmeyen doğal cephe kaplamalarıdır.

Fibercement hazır duvar panelleri özellikle ülkemizde prefabrik ev yapımında oldukça sıklıkla kullanılan bir malzemedir. Paneller fabrikamızda erkek-dişi şeklinde, tam dolgulu şekilde ya da tam dişi şekilde üretilebilmektedir. Paneller birbirine EPS yardımı ile erkek-dişi şeklinde monte edilebileceği gibi ayrıca panel aralarında ahşap ve metal profillerle de montaj gerçekleştirilebilmektedir.


Standart duvar kalınlığımız 10cm olup, talep edilmesi halinde 6 cm. ile 20 cm. arasında üretilebilmektedir.


Standart duvar eni 125 cm.’dir.


Standart duvar uzunluğu 250 cm.’dir. Proje bazında 150 cm. ile 300 cm. arasında özel boy üretilebilmektedir.


Fibercement Levha Kalınlığı 6-8-10-12-14-16-18-20 mm. olabilmektedir.


Panellerin ortalama kalınlık toleransı : +- 1mm ‘dir.


Duvarlarda Kablo kanalı açılabilmekte ve bu boşluklara üretim esnasında PVC ya da metal kanal yerleştirilebilmektedir. Kablo kanal sayısı siparişte belirtilmeli ve fabrikadan teyit alınmalıdır.

EPS Dolgulu fibercement hazır duvar

EPS DOLGULU FIBERCEMENT-BETOPAN LEVHA HAZIR DUVAR PANELİ