Alçıpan Hazır Duvar Kurulum.jpg

ALÇIPAN HAZIR DUVAR PANELLERİ

 Alçıpan Levha, duvar yapımında kullanılmak üzere alçıdan imal edilmiş iki tarafı kâğıt kaplı olan levhadır. Genel adıyla kartonlu alçı levha denilir. . Alçıpan(R) bir marka adı olmakla beraber gündelik dilde "kartonlu alçı levha" karşılığı olarak kullanılır. Hafif, yangına dayanıklı, ses yalıtkanlığı iyi bir malzeme olan alçı levha, istenilen biçimi alabilirliği, kolay ve çabuk uygulanabilirliği gibi nedenler ile inşaat ve dekorasyon işlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Alçıpan hazır duvar panellerimiz montajı kolay olduğundan dolayı işçilik maliyetlerinizi çok büyük oranda düşürür. Özellikle toplu konut projelerinde ara dolgu malzemesi olarak oldukça yoğun kullanılan Alçıpan Hazır Duvar panellerimiz ayrıca binaya gelen statik yükleri azaltmasından dolayı binanın deprem dayanıklılığını arttırır ve statik hesaplamalarınızda malzemeden tasarruf etmenizi sağlamaktadır.

Günümüz koşullarında tuğla, briket, ytong ya da diğer hazır duvar ürünlerine göre oldukça üstün fiyat rekabetine sahip olan panellerimiz ayrıca ısı yalıtımı olarak en yakın rakibinden en az 2 kat daha yüksek performans göstermektedir.

Isı yalıtımı için dolgu malzemesi olarak EPS, NEO-EPS ya da TAŞYÜNÜ üretilmektedir.  dış katmanlar olarak ALÇIPAN LEVHA (Yeşil, Kırmızı, Bordo), Boardex, Magnezyum Oksit Levha (MgO) ya da FIBERCEMENT kullanılarak üretilen montaja hazır İç / Dış cephe duvarlarıdır. EPS içerisindeki boşluklar, özel olarak tasarlanmış olup, elektrik tesisat altyapısını oluşturmanın yanında, duvarın ses yalıtım kabiliyetini de daha yukarılara taşımaktadır. Hafifliği, son derece hızlı montaj edilebilmesi, ses ve ısı yalıtımını aynı anda sağlayabilmesi ve esnemeyen yapısı (montaj sonrasında tüm duvar satıhı bir bütün haline gelmektedir) ile yapılarda yoğun olarak tercih edilmektedir.</